© 2019 by Gytis Mika
Proudly created with Wix.com

"Dronas - grėsmė ar galimybė?"

Gytis Mika

Dronas – tai bepilotis orlaivis, kurio pirminė paskirtis buvo susijusi su naudojimu kariniais tikslais. Dėl savo kompaktiško dydžio dronas negali transportuoti nei įgulos, nei keleivių, o jo valdymas pagrinde vyksta nuotoliniu būdu kompiuterio pagalba.

Dar prieš keletą dešimtmečių karuomenė jau naudodavo bepiločius orlaivius atrodančius panašiai į šį:

Dronai nėra šių dienų produktas – šie įrenginiai buvo naudojami jau I Pasaulinio karo metu. Tada jų pagrindinis tikslas buvo priešo dėmesio nukreipimas – skraidyklės tarnavo kaip taikinys. Tačiau šiandien juos galima panaudoti ne tik koviniams tikslams, bet ir kasdienybėje.

Taigi, mūsų kontekste, dronu yra vadinamas keturis ar daugiau rotorių (variklių) ir propelerių turintis skraidantis bepilotis orlaivis.

Jų būna labai įvairių ir skirtingų. Kiekvienas iš šių aparatų visuomenės yra vadinamas taip pat, tačiau atlieka visai kitokias funkcijas.

Šiandien apie dronus kalbama vis daugiau ne tik karinių, bet taip pat civilinių ir komercinių pritaikymų kontekstuose. Tačiau pažymima, kad dronas gali būti pritaikomas ir daugelyje kitų sričių. Dabar šį įrenginį taip pat gali įsigyti eilinis žmogus ir savaip juo naudotis.

Sukilėlių pr., Kaunas

gytismk@gmail.com  |  Tel: 123-456-7890

    This site was designed with the
    .com
    website builder. Create your website today.
    Start Now